folder

İDO Yalova İskelesi

İDO Yalova İskelesinden Yapılan Seferler

İDO Yalova İskelesinden her gün yapılan İstanbul seferleri ile iki şehir arasındaki ulaşım çok daha konforlu bir hale geliyor.

Dış Hat Seferleri:

  • Yalova - Yenikapı
  • Yalova - Pendik

İDO Yalova İskelesinden her gün tarifeye bağlı olarak yapılan hızlı feribot seferleri ile İDO, kaliteli bir ulaşım imkanı sunuyor. Siz de kolayca bilet alarak İDO konforunu yaşayabilirsiniz.

İDO Yalova İskelesi Tarihçesi

İstanbul ile Yalova arasındaki ulaşımın en hızlı şekilde gerçekleştiği iskelelerden biri olan İDO Yalova Hızlı Feribot iskelesi, uzun yıllardır yolcuların en büyük yardımcısı olmayı başarıyor. Bölgenin ihtiyaçları göz önüne alınarak yapılan iskele, Yalova’nın sembollerinden biri durumundadır.

İDO Yalova İskelesi Nerede?

İDO Yalova İskelesi Süleyman Bey Mahallesi, Rıhtım Caddesi üzerinde yer alıyor. Yalova şehir merkezinde yer alan iskele, şehrin en sık ziyaret edilen yerleri arasında bulunuyor.

İDO Yalova İskelesi Haritası

İDO Yalova İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Yalova’nın en merkezi noktalarından birinde yer alan İDO Yalova İskelesi’ne gitmek için en sık tercih edilen alternatif belediye otobüsleri oluyor. Bununla birlikte il merkezine yakın bir konumda yaşıyorsanız, rahatlıkla İDO Yalova Terminali’ne yürüyebilirsiniz.

Yalova’da Nerede Vakit Geçirebilirsiniz?

İstanbul’a en yakın illerden olan Yalova’da vakit geçirmek için birçok farklı alternatife sahipsiniz. Yalova’da ziyaret edebileceğiniz yerlerin başında “Yürüyen Köşk” geliyor. Köşkün bu ismi alma hikayesi Atatürk’e dayanıyor. Ulu Önder, bir gün çiftliğe gittiğinde, köşkün yanındaki ulu çınarın dallarını kesmeye çalışan bir bahçıvanı görür ve hemen bahçıvanı yanına çağırarak bunun nedenini sorar. Görevli bahçıvanın “Ağacın dalları uzamış, binanın duvarına dayanmıştır.” diyerek cevap verir. Aldığı cevaptan tatmin olmayan Atatürk, “Ağaç kesilmeyecek, bina kaydırılacak.” emrini verir ve bunun üzerine bina kaydırılır. Köşk adı da bu olay sonrasında “Yürüyen Köşk” olarak kalmıştır.

Yalova geziniz için müze gezmeyi planlıyorsanız da, 2013 yılında hizmete giren Yalova Kent Müzesi, kentteki en önemli ziyaret noktalarından biri olma özelliğini taşıyor. Girişi ücretsiz olan müzede, Yalova’ya yönelik birçok eseri görebilirsiniz. Yalova’da değerlendirebileceğiniz bir diğer alternatif ise, Karaağaç Parkı’dır. Yalova Parkı’nda doğa ile iç içe güzel vakit geçirerek sevdiklerinizle hoş anılar yaratabilirsiniz.

İDO Yalova İskelesi İletişim Bilgileri

İDO Çağrı Merkezi: 444 44 36 - 0850 222 44 36