hellobarbb-min.gif

Hizmetlerimiz

Hızlı Feribotlarda

Tüm hızlı feribot terminallerinde, konuklarımızın  tekerlekli sandalye veya servis ile terminal yolcu salonundan feribota erişmeleri sağlanmaktadır.
Aracınız ile terminale giriş yaptığınızda görevlilere durumunuzu bildiriniz. Aracınız, terminal içinde size tahsis edilen uygun bir alana alınacaktır. Gemiye girişte öncelik ve asansöre rahat erişebilmeniz için size en uygun alana park etmeniz sağlanacaktır.
Özel durumlarını terminal sorumlularına iletmeleri durumunda, gerekli tüm yardım ve kolaylık , engelli konuklarımıza sağlanacaktır.
Yenikapı, Bursa ve Yalova’da Hızlı Feribot Terminallerinde golf arabaları bulunmaktadır. Terminal görevlilerinden bu hizmeti talep edebilirsiniz.

  • Yenikapı
  • Bursa
  • Bandırma
  • Yalova
  • Pendik   ( Engelli WC yok )

Hızlı Feribotlarda Engelli Konuklarımıza Sağlanan Kolaylıklar ve Donanımlar

İDO , İstanbul'u Güney Marmara'ya bağlayan dört hızlı feribot hattında  araç ve yolcu taşımaktadır.
Bu hatlardan , Yenikapı - Yalova, Yenikapı - Bursa, Yenikapı - Bandırma Hatları çalışan feribotlarda, yolcu salonlarına çıkış asansörleri ile, engelliler için özel tasarlanmış WC'ler bulunmaktadır.Pendik-Yalova hattımızda çalışan feribotlardan yolcu salonlarına çıkış engelli koltuk asansörleri yapılabilmektedir. Bu gemilerimizde engelliler için özel tasarlanmış WC bulunmamaktadır.

Yenikapı - Bursa , Yenikapı - Bandırma ve Yenikapı - Yalova hatlarında çalışan feribotlar ;

  • Kanuni Sultan Süleyman
  • Yavuz Sultan Selim


Pendik - Yalova hattındaçalışan Recep Tayyip Erdoğan ve Fatih Sultan Mehmet hızlı feribotlarında,yolcu salonlarına çıkış asansörü bulunmamaktadır , ancak fiziksel engelliyolcularımız eğer araçlı seyahat ediyorlarsa, bu hatta, araçları içinde seyahatedebilirler.