hellobarbb-min.gif

Önemli Bilgiler

Genel Kurallar ve Uygulamalarımız

• 14 Mayıs 2012 tarihinden itibaren tüm hızlı feribot ve deniz otobüslerinde cep telefonu kullanımı serbesttir.

• Sefer kalkış saatinden 5 dakika önce tüm satış kanallarımızdan bilet satışı sona ermektedir.

• İç hat deniz otobüsü seferlerimizde gemi kapasitesinin kalkış saatinden önce dolması durumunda deniz otobüsü, tarifelerimizde belirtilen sefer saatinden önce kalkabilir.

• İndirimli bilet ile seyahat eden yaya misafirlerimizin, indirim haklarını gösteren indirimli geçiş belgelerini terminal görevlilerine ibraz etmeleri gerekmektedir.

• Araçlı seyahat eden misafirlerimizin hatalı araç tipi bilet satın almaları durumunda, terminal gişelerinden doğru araç tipine göre yeniden bilet almaları gerekmektedir. Araç tipinde anlaşmazlık durumunda ruhsat bilgileri esas alınacaktır.

• LPG ve CNG ile çalışan araçlar, gemi tipi FE olan seferlere kabul edilmemektedir.

• Kapalı garajlı feribotlarda, araç içerisinde seyahat etmek yasaktır. Araç park edildikten sonra yolcu salonuna çıkılmalıdır.

• Renault Kangoo, Fiat Doblo, Ford Connect ve benzer tipteki araçlar için Minivan tipinde araç bileti satın alınmalıdır.

• İç ve dış hat deniz otobüsü seferlerine kabul edilen bisiklet adedi üç (3) ile sınırlıdır. Bisiklet için ücret alınmamaktadır.

• Hızlı feribot seferlerine kabul edilen bisiklet sayısı on (10) ile sınırlıdır. Bisiklet için ücret alınmamaktadır.

• Yaz tarifesi döneminde, bisiklet taşıma kurallarında değişiklik yapma hakkını İDO saklı tutar.

• İDO Mobil Kullanım Şartları

Aşağıdaki "Kullanım Şartları", İDO İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş’nin (Bundan Sonra İDO olarak adlandırılacaktır) mobil cihazlar ve bunların bağlantılı olduğu yazılımların (bundan sonra Mobil Uygulama olarak adlandırılacaktır) sağladığı bilgi ve hizmetlerin kullanımına ilişkin hükümleri düzenlemektedir. İDO Mobil Uygulamasına giren her kullanıcı “Kullanım Şartları”nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

1. İDO Mobil Uygulaması virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmış olmakla birlikte, nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcı, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmek ve gerekli korumayı sağlamakla yükümlüdür. Kullanıcı, İDO Mobil Uygulamasının kullanması nedeniyle, yazılım ve donanım sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul eder.

2. İDO Mobil Uygulamasında yer alan her türlü bilgi ve duyuru bilgi verme amaçlıdır. Resmi tebligat ve bildirim yerine geçmez. Kullanıcı hiçbir şekilde mobil uygulamada yer alan bilgilerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz.

3. İDO, kendi takdirinde olmak üzere mobil uygulamanın içeriğini gerektiği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme hakkını saklı tutar. İDO, mobil uygulamanın hatasız olması için her türlü tedbir almış olmakla birlikte, mobil uygulamada mevcut ya da oluşabilecek hatalar ile ilgili herhangi bir garanti verilmemektedir.

4. Mobil uygulama, gerekli bilgileri İDO Web Servisleri üzerinden gerçek zamanlı sağladığından internet bağlantısı gerektirir.

5. İnternetin yapısı gereği bilgiler internet üzerinde yeterli güvenlik önlemleri olmaksızın dolaşabilir ve yetkili olmayan kişiler tarafından alınıp kullanılabilir. Bu kullanım ve kullanımdan doğacak zarar İDO ’nün sorumluluğunda değildir.

6. Uygulama bazı web servislerinden gelen dokümanları saklamak amacıyla bilgisayarınızın ve/veya mobil cihazınızın belge kütüphanesini kullanır.

7. Kullanıcılar ile İDO arasında ortaya çıkabilecek ihtilaflarda, İDO ’nün elektronik kayıtları delil olarak kabul edilecektir.

8. İDO Mobil Uygulaması, "Kullanım Şartları” nın herhangi bir maddesini, bildirimde bulunmaksızın değiştirme, yenileme veya iptal hakkına sahiptir. Değiştirilen, yenilenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayım tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir.

9. Uygulama Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmuş ve işletilmektedir. Uygulama hakkındaki ihtilafların çözümünde Türkiye Cumhuriyeti kanunları uygulanır ve İstanbul mahkemelerinin yetkili olduğu kabul edilir.