hellobarbb-min.gif

Hakkımızda

İdo Yönetimi

    Genel Müdür

Lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümlerinde yaptıktan sonra, Marmara Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alanında yüksek lisansını tamamlayan Orhan, halen İstanbul Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alanında Doktora öğrenimine devam etmektedir (tez aşamasında).

Orhan, çalışma hayatına 1987 yılında İstanbul Cam Sanayii’nde başladıktan sonra Toprakbank ve OYAK’ın farklı şirketlerinde Personel ve İnsan Kaynakları alanında çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2004 yılında HAVAŞ Personel Müdürü olarak göreve başladıktan sonra bu göreve devam ederken TAV Havalimanları Holding bünyesinde sırasıyla, Yurtdışı Projeler ve Ücretlendirme Müdürü, İnsan Kaynakları Müdürü ve İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü görevlerini yapmıştır. Orhan, 2012 yılında İDO ’ya atanmasının ardından, değişen organizasyon yapılarına paralel olarak İnsan Kaynakları süreçlerine ilaveten kendisine bağlanan farklı disiplinlerde (Yapı İşleri, Kurumsal Satış, Demirbaş Yönetimi, yeni kurulan Ro-Ro hattı, Araba Vapuru (Eskihisar/Topçular ve Sirkeci/Harem) hatları ile biletli hatlar, satın alma) çalışma fırsatı yakalamıştır.

Orhan, 01.10.2019 tarihinden beri vekaleten yürüttüğü Genel Müdürlük pozisyonuna, 22.07.2020 tarihi itibariyle asaleten atanmıştır.

PERYÖN üyesi olan Orhan, çeşitli üniversitelerde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alanlarında dersler vermektedir. Aynı zamanda Zeyport Liman İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Kurul üyesidir.


    Genel Müdür Yardımcısı

Bekir Aksu, İDO Stratejik İş Ortaklığı ve Destek Hizmetleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısıdır. Aksu, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. Aksu halen Marmara Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. 1995 yılında İDO ’da teknisyen olarak göreve başlayan Aksu, 2011 yılına kadar bilişim alanında çeşitli kademelerde görev yapmıştır. Farklı bilişim projelerinde de yer alan Aksu, kıyı yapıları imar planları yapımı için  kurulan proje ekibinde yer almıştır.

2011-2018 yılları arasındaki 7 yıllık dönemde ise Proje Yöneticiliği ve Genel Müdür Danışmanlığı görevlerini üstlenen Aksu, İDO’nun ilk bilet satış sistemi olan BİSARES’ in (Bilet Satış ve Rezervasyon Sitemi) kurucularındandır. Aksu ayrıca halen aktif olarak kullanılan İDOMATİK’ lerin alt yapı sistemlerinin kurulumunda aktif olarak rol almıştır.

Bekir Aksu evli ve iki çocuk babası olup çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üyeliklerini sürdürmektedir.