hellobarbb-min.gif

Basında Biz

Ödüller

Deniz ulaşımının lider markası İDO 2016 Faaliyet Raporu ile Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde ulaştırma kategorisinde ‘En İyi Faaliyet Raporu’ seçilerek altın ödülü kucakladı. Ayrıca, ARC Ödülleri’nde iki farklı kategoride iki ayrı altın ödül; Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP)’ta biri altın olmak üzere 3 ödül kazandı. Bu ödüllerle sunduğu keyifli, konforlu ve avantajlı yolculuk deneyimini uluslararası platformlarda bir kez daha teyit eden İDO, global ölçekte 3 ayrı ödül programından toplam 6 farklı ödül kazanmış oldu.

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO)’nun Haziran 2011’de gerçekleştirilen özelleştirilme süreci dünyanın önde gelen finans yayınlarından Euromoney tarafından ödüle değer bulundu. İngiltere’nin saygın finans dergilerinden Euromoney Proje Finans Dergisi, İDO’nun 861 Milyon ABD Doları bedelle Akfen Holding, Tepe İnşaat, Souter Investments ve Sera Gayrimenkul ortak girişimiyle kurulan TASS Denizcilik ve Ulaştırma Hizmetleri AŞ’ye devredilerek özelleştirilmesini 2011 yılının en iyi özelleştirilmesi olarak ödüle layık gördü.

İDO, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği, Kagider’in FEM (Fırsat Eşitliği Modeli) sertifikasını alarak, denizcilik sektöründe bir ilke imza attı.İDO, kadın çalışanlarına verdiği önemi, kadınlara fırsat eşitliği için sunduğu olanakları belgelendirdi.

İDO, Bureau Veritas belgelendirme kuruluşu tarafından gerçekleştirilen denetim sürecini başarıyla tamamlayarak, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO10002:2004 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgelerini almaya hak kazandı. İDO, 2010 senesinde de EFQM Mükemmellik Modeli Ulusal Kalite Büyük Ödülü’nü kazanmıştı…

İDO, deniz sektörünün oscarı olarak bilinen 11. Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri'nin Kabotaj Hattı Ro-Ro Taşımacılığı Kategorisi’nde ödüle layık görüldü

İDO, dünyanın en itibarlı iletişim platformlarından LACP (League of American Communications Professionals – Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi) tarafından düzenlenen “2015 Vizyon Ödülleri’nde” 3 ayrı ödüle layık görüldü

Deniz ulaşımının lider markası İDO 2015 Faaliyet Raporu ile bu yıl 13.sü düzenlenen Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde gümüş ödüle layık görüldü. İDO, 60 ülkeden 3 bin 800’ü aşkın projenin yarıştığı Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde gümüş ödülün yanı sıra Avrupa-Ortadoğu-Afrika Bölgesi kategorisinde de ikinci oldu.

İDO’nun 2017 yılı Faaliyet Raporu, tasarım dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Red Dot Ödülü’nün sahibi oldu. Ödüle layık görülen tasarım, Red Dot 2018 Tasarım Yıllığı’nda yer almanın yanı sıra Red Dot Tasarım Müzeleri’nde de sergilenecek. Ayrıca İDO, ARC Ödülleri’nde Kapak Tasarımı ve İç Tasarım Kategorilerinde altın ödülü kucaklarken, Geleneksel Olmayan Faaliyet Raporu Kategorisinde onur ödülüne layık görüldü. İDO bunlarla birlikte Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP)’nde Taşımacılık ve Lojistik Kategorisinde altın ödül ile dünyanın en itibarlı ödül programlarından Stevie Ödülleri’nde Baskı Kategorisinde en iyi faaliyet raporları arasında gümüş ödül aldı. İDO toplamda, global ölçekte 4 ayrı ödül programından 6 farklı ödül kazanmış oldu.