folder

Pendik İskelesi

İDO Pendik İskelesi’nden Yapılan Seferler

İDO Pendik İskelesi’nden yapılan Feribot seferleri Yalova’ya ulaşım çok daha kolay bir hale geliyor.

Dış Hatlar Seferi:

  • Pendik – Yalova

İDO Pendik İskelesi’nden her gün tarifeye bağlı olarak gerçekleştirilen feribot seferleri, araç ve yolcular için İstanbul - Yalova arasında rahat bir ulaşım imkanı sağlıyor. Siz de İDO ile hızlı ve kaliteli bir deniz yolculuğu yapmak istiyorsanız, hemen bilet alabilirsiniz.

İDO Pendik İskelesi Tarihçesi

1998 Yılında hizmete giren İDO Pendik İskelesi’nden, başlangıçta yalnızca sabah ve akşam saatlerinde Tuzla - Pendik - Kartal - Kabataş - Karaköy seferleri yapılıyordu. İlerleyen dönemde ise Pendik - Yalova hızlı feribot hattını açılmasıyla iskelesinin çehresi değişmiştir. Günümüzde İDO Pendik İskelesi, Yalova ile İstanbul’u birbirine bağlayan en işlek noktalardan bir tanesidir.

İDO Pendik İskelesi Nerede?

Batı Mahallesi, Sahil Bulvarı üzerinde yer alan İDO Pendik İskelesi, Anadolu Yakasının en önemli noktalarından birinde yer alıyor. İstanbul’un ulaşım olanakları ile de rahatlıkla İDO Pendik İskelesine gidebilirsiniz.

İDO Pendik İskelesi Haritası

İDO Pendik İskelesi Yol Tarifi

Ulaşım konusunda birçok alternatife sahip olan İDO Pendik İskelesi, oldukça merkezi bir lokasyonda yer alıyor. İskelenin yerini tarif etmek için genellikle bölgenin en ünlü alışveriş merkezlerinden olan Via Port kullanılıyor.

Metrobüs ile İDO Pendik İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’da en fazla kullanılan toplu taşıma aracı Metrobüs ile de İDO Pendik İskelesi’ne gidebilirsiniz. Bunun için ise iki farklı yöntem söz konusudur. İlk olarak 34C, 34AS ya da 34BZ hatlarından birine binerek Avrupa yönünde bulunan Cevizlibağ durağında inip, 500T otobüsü, ardından da 500T ve KM23 numaralı otobüsleri kullanarak İDO Pendik İskelesi’ne ulaşmanız mümkündür.

Bir diğer seçenek olarak, metrobüsün Anadolu Yakası’ndaki son durağı olan Söğütlüçeşme’ye gelerek Kadıköy’e geçip oradan kalkan otobüs hatlarını kullanabilirsiniz.

Metro ile İDO Pendik İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Anadolu Yakasının her geçen gün gelişen ulaşım aracı metro ile de İDO Pendik İskelesi’ne ulaşabilirsiniz. M4 Kadıköy – Tavşantepe Metro Hattı’na binerek son durak olan Tavşantepe istasyonuna gitmeniz gerekmektedir. Ardından Pendik çıkışını kullanarak ister yürüyerek isterseniz de İETT otobüslerine aktarma yaparak kolayca İDO Pendik Terminali’ne varabilirsiniz.

Marmaray ile İDO Pendik İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Anadolu ile Avrupa Yakası’nı boğazın altından bir araya getiren Marmaray da yine İDO Pendik İskelesi’ne gitmek kullanabileceğiniz seçeneklerdendir. Bunun için ise Marmaray ile Söğütlüçeşme durağına gelip oradan aktarma yapmanız yeterli olacaktır.

Otobüs ile İDO Pendik İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Avrupa ve Anadolu Yakasının birçok bölgesinden kalkan şehir içi otobüsler ile Pendik’e rahatlıkla ulaşabilir ve birkaç dakika yürüdükten sonra İDO Pendik İskelesi’ne ulaşabilirsiniz.

Pendik’te Nerelerde Vakit Geçirebilirsiniz?

Anadolu Yakası’nın son dönemde en fazla gelişen noktalarından biri olan Pendik, vakit geçirmeniz için birçok farklı etkinliği sizlere sunuyor. Pendik’in en popüler yerlerinden biri olan Via Port Alışveriş Merkezi’nde yer alan onlarca farklı kafe ve mağazalarda güzel vakit geçirebilirsiniz. Bununla birlikte, Gözdağı Korusu da şehir içinde doğa ile iyi zaman geçirebileceğiniz yerlerden bir tanesidir. Ayrıca, İstanbul Park F1 pistine de yakın bir konumda yer alan Pendik, farklı bir aktivite yapmak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir.

Tarihi ve doğal eserlere de yakın olan Pendik’te mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Aydos Kalesi, Sultan Konağı ve Pendik Höyüğü yer alıyor. Özellikle son dönemde arkeoloji meraklıların ilgisini fazlasıyla geçen Pendik Höyüğü’nde insanlık tarihine yönelik etkileyici eserleri görme şansına sahipsiniz.

Sabiha Gökçen Havaalanına da yakın bir konumda bulunan Pendik, özellikle şehir dışına ya da yurt dışına seyahat etmek isteyenler için en rahat konumlardan biri olma özelliğini taşımaktadır. Siz de İDO Pendik İskelesi üzerinden rahatlıkla Sabiha Gökçen Havalimanı için aktarma yapabilirsiniz.

İDO Pendik İskelesi İletişim Bilgileri

İDO Çağrı Merkezi: 444 44 36 - 0850 222 44 36