folder

Marmara Adası İskelesi

İDO Marmara Adası İskelesi’nden Yapılan Seferler

İDO Marmara Adası İskelesi’ne yaz tarifesinde her gün, ilkbahar ve sonbahar tarifesinde (Nisan - Ekim ayları arasında) tarifeye bağlı olarak yapılan deniz otobüsü seferleri ile Marmara Denizi üzerinden rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Dış Hatlar Seferi:

  • Avşa – Marmara – Yenikapı – Bostancı

İDO Marmara Adası İskelesi'ne tarifeye bağlı olarak Nisan - Ekim ayları arası yapılan deniz otobüsü seferleri, Marmara Adası’na gitmenin en hızlı ve konforlu yolu oluyor. Siz de İDO’nun ayrıcalıklı hizmetini deneyimlemek ve Marmara Adası’nda güzel zaman geçirmek için hemen bilet alabilirsiniz.

İDO Marmara Adası İskelesi Tarihçesi

Marmara Adası, tarih boyunca balıkçılık ile yaşamını sürdüren kolonilerin yerleşim noktası olmuştur. Bu bağlamda, ada içerisinde geçmiş dönemden kalma tekneler için ufak izler olsa da, iskele varlığı hakkında bir bilgiye sahip değiliz. Günümüzde Marmara Adası’nda yer alan İDO Marmara Adası İskelesi, adaya ulaşımın can damarı olma özelliğini taşıyor.

İDO Marmara Adası İskelesi Nerede?

Marmara Adası’nın, Asmalı Köyü’nde yer alan İDO Marmara Adası Terminali, köyün merkezinde olması sayesinde yürüyerek rahatça varılabilen bir lokasyondadır.

İDO Marmara Adası İskelesi Haritası

İDO Marmara Adası İskelesi Yol Tarifi

Marmara Adası’nda bulunan Asmalı Köyü’nde yer alan iskele, merkezi konumu sayesinde köyün her noktasına yakındır. Diğer köylerden iskeleye gelenler ise, yine Marmara Adası İskelesine yakın bir noktada inerek, İDO Marmara Adası İskelesi'ne ulaşabilirler.

İDO Marmara Adasında Nerede Vakit Geçirebilirsiniz?

Türkiye’nin en büyük ikinci adası olma unvanına sahip olan Marmara Adası, el değmemiş doğası, eşsiz koyları ile de mutlaka görülmeye değer yerlerden biridir. Özellikle doğal yaşamın en güzel temsilcisi olan köyleri ve onların renkli dokuları ile ön plana çıkan Marmara Adası, şehir hayatından uzaklaşıp rahat ve huzur verici bir şekilde vakit geçirmek isteyenlerin tercihi konumundadır.

Adanın en fazla turist çeken bölgeleri arasında Çınarlı Köyü geliyor. 1000 Yılı aşkın süredir hayatta olan ve dünyanın en yaşlı ağaçlarından biri olarak kabul edilen çınar ağacı, köye ismini vermiştir. Doğa severlerin rağbet gösterdiği ağacı yerinde görmek, Marmara Adası’nda mutlaka yapmanız gereken şeylerdendir.

Çınarlı köyü dışındaki diğer köylerde yine adanın renkli ve çok sesli kültürünü gözler önüne sermektedir. Hemen hemen her köyün kendine has özellikleri, bölgeyi çok daha değerli kıldığı gibi turistlerin de ilgisini fazlasıyla çekmektedir.

Bununla birlikte Marmara Denizi’nin sonsuz maviliğini ayaklarınızın altına seren Manastır ve Şifa Kum Plajları, Marmara Adası’nda denize girebileceğiniz en güzel yerlerdendir. Hem denizin keyfini çıkarabileceğiniz hem de huzur bularak rahatlayacağınız plajlar, ada tatilinizin en keyifli anılarını biriktirdiğiniz yerlerden olacak.

İDO Marmara Adası İskelesi İletişim Bilgileri

İDO Çağrı Merkezi: 444 44 36 - 0850 222 44 36