folder

Kumla İskelesi

İDO Kumla İskelesi’nden Yapılan Seferler

Yaz döneminde faaliyet gösteren İDO Kumla İskelesi, ilçeyi Marmara Denizi’ne bağlayan en önemli merkezlerden biridir.

Dış Hat Seferi:

  • Kumla – Armutlu – Armutlu Tatil Köyü – Yenikapı – Kadıköy

İDO Kumla İskelesi’nden her yaz döneminde tarifeye bağlı olarak yapılan deniz otobüsü seferleri, İstanbul, Yalova şehirlerinden gelen insanların hızlı ve konforlu bir yolculuk yapmasını sağlıyor. Siz de İDO farkı ile Kumla’ya gitmek için hemen bilet alabilirsiniz.

İDO Kumla İskelesi Nerede?

Güzelyalı Mahallesi, İskele meydanında yer alan İDO Kumla Terminali, Küçükkumla’nın merkez noktası bulunmaktadır. İDO Kumla İskelesi’ni kullanmak isteyen yolcular, yürüyerek rahatlıkla iskeleye varabilirler.

İDO Harem İskelesi Nerede?

Selimiye Mahallesi, Harem Sahil Yolu Caddesi üzerinde yer alan İDO Harem Terminali, Üsküdar ilçesinin en merkezi ve aktif konumlarından biri üzerinde yer alıyor.

İDO Kumla İskelesi Haritası

İDO Kumla İskelesi Yol Tarifi

Küçükkumla ilçe merkezine can damarlarından biri olan İDO Kumla İskelesi, ilçenin tam ortasında yer alıyor. İlçenin birçok noktasına yürüme mesafesinde olan iskele, merkezi konumu sayesinde kolayca bulunabilmektedir.

Bununla birlikte, Bursa ve Gemlik içerisinden kalkan belediye otobüsleri ile de İDO Kumla İskelesi’ne gelmeniz mümkündür.

Kumla’da Nerede Vakit Geçirebilirsiniz?

Yaz dönemlerde artan bir ilgi ile karşılaşan Kumla, sessizliği ve huzuru arıyorsanız mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerdendir. Aynı zamanda ilçenin sunduğu kültürel ve doğal güzellikler, Kumla’yı daha da çekici hale getirmektedir.

Kumla’da yapabileceğiniz aktivitelerin başında Kumla Plajı’nda denize girmek geliyor. Marmara Denizi’nin en güzel plajlarında olan Kumla Plajında, tertemiz suyun keyfini çıkarabilirsiniz. Dağların güzel ve yeşil dokusu da deniz keyfinize eşlik eden bir başka detay olacaktır.

Tatilinizi kültürel aktiviteler ile de süslemek istiyorsanız, Kumla Beyaz Yunuslar Heykeline gidebilirsiniz. Göz alıcı bir sanat eseri olan heykel, uzun yıllardır koruduğu varlığı sayesinde ilçenin sembollerinden biri haline gelmiştir.

Ayrıca, Kumla’dan ufak bir yolculuk yaparak sofraları süsleyen ve tadına doyum olmayan zeytinlerin üretildiği Gemlik’e gidip zeytin alabilirsiniz. Özellikle, gittiğiniz yerlerde yeni tatlar ya da lokal lezzetleri tatmak istiyorsanız, Gemlik ziyaretini mutlaka planlarınız arasına eklemelisiniz.

Son olarak, ilçenin en güzel değerlerinden olan çay bahçeleri de vakit geçirmeniz gereken eşsiz yerlerden biridir. Masmavi deniz manzarasına eşlik eden ormanlar ise çay bahçelerini çok daha keyifli hale getiren detaylar arasında yer alıyor.

İDO Kumla İskelesi İletişim Bilgileri

İDO Çağrı Merkezi: 444 44 36 - 0850 222 44 36