folder

İDO Kadıköy İskelesi

İDO Kadıköy İskelesi’nden Yapılan Seferler

İDO Kadıköy İskelesi’nden yapılan seferler, iç hatlar ve dış hatlar olarak ikiye ayrılıyor.

Dış Hatlar Seferleri;

  • Kadıköy – Yenikapı – Bursa
  • Kadıköy – Yenikapı – Armutlu Tatil Köyü – Armutlu – Kumla – Bursa

İDO, Marmara Bölgesi’nde yer alan iskeleler arası düzenlenen seferleri ile yolcularına fiyat, yakıt ve zaman avantajı sunarak Marmara Denizi’nin kuzeyi ile güneyini birbirine bağlıyor. Haftanın her günü gerçekleştirilen dış hat seferleri için, siz de kolayca bilet alarak İDO konforu ile seyahat edebilirsiniz.

İç Hat Seferleri;

● Bostancı - Kadıköy - Yenikapı - Bakırköy

İDO iç hatlar seferleri için bilet almanıza gerek yok. İstanbulkart ile İDO’nun İstanbul içi seferlerinden faydalanabilirsiniz.

İDO Kadıköy İskelesi Tarihçesi

1993 yılında hizmete açılan Kadıköy İskelesi’nin arazisi ile üzerindeki iskele ve terminal binasının mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne aittir. Betonarme karkas yapı tarzında olan binanın yerleri granit seramik döşelidir. Asma tavanlar ise ithal taş yünüdür.

1990’lı yıllarda Karaköy, Bakırköy ve Yenikapı’ya karşılıklı seferler başlatılmıştır. Aynı yılın yaz sezonunda da Büyükada seferleri yapılmıştır.

Şu anda Kadıköy İDO İskelesi’nden iç hatlarda Yenikapı, Bakırköy, Bostancı ile dış hatlarda Armutlu, Armutlu Tatil Köyü, Kumla ve Bursa seferleri düzenlenmektedir.

İDO Kadıköy İskelesi Nerede?

İDO Kadıköy İskelesi, konum olarak Caferağa mahallesinde yer alıyor. Ancak tarif etmek için ise genellikle tarihi balon kullanılmaktadır. Kadıköy’ün eski simgelerinden olan balonun yanında bulunan İDO Kadıköy Terminali’ne, merkezi konumu sayesinde rahatça ulaşılabilir.

İDO Kadıköy İskelesi Haritası

İDO Kadıköy İskelesi Yol Tarifi

İDO Kadıköy İskeles’ine ulaşmak için pek çok yol tarifi vardır. Şehrin en merkezi noktalarından birinde yer alan iskeleye ulaşabilmek için birbirinden farklı alternatifleri tercih edebilirsiniz.

Vapur ile İDO Kadıköy İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’da seyahat etmenin en güzel yollarından biri olan şehir vapurları ile hem panaromik bir İstanbul turu yapabilir hem de boğazın sonsuz maviliğinin tadını çıkarabilirsiniz. Kadıköy İskelesi’ne yapılan vapur seferleri ise şu şekildedir:

● Beşiktaş - Kadıköy

● Karaköy - Kadıköy

● Kadıköy - Eminönü

● Kadıköy - Sarıyer

● Adalar

hatları için düzenlenen seferler ile rahatlıkla İDO Kadıköy İskelesine ulaşabilirsiniz.

Metro ile İDO Kadıköy İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

İDO Kadıköy İskelesi’ne ulaşmak için tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım aracı ise metro. M4 Kadıköy - Tavşantepe metro hattı ile rahatlıkla Kadıköy’e gidebilirsiniz. İDO Kadıköy İskelesi’ne ulaşmak için Kadıköy Metro istasyonunun 1 numaralı çıkışından sonra yaklaşık 2 dakika yürümeniz gerekiyor.

Tramvay ile İDO Kadıköy İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’un nostaljik tramvay hatlarından biri olan T3 Kadıköy - Moda tramvay hattı ile ilçenin tarihi dokusunu da içinize çekebilirsiniz. İskele Cami durağından kalkan tramvayın son durağı İDO Kadıköy İskelesi’dir.

Tramvay ile İDO Kadıköy İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Otobüs ile İDO Kadıköy İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

İDO Kadıköy İskelesi için diğer seçenek, özellikle Anadolu Yakası’ndan ulaşım için sıklıkla kullanılan şehir içi otobüs hatları olabilir. Ayrıca, Avrupa Yakası’ndan da kalkan bazı otobüs hatlarıyla da Kadıköy’e ulaşabilir ve birkaç dakikalık yürüme ile İstanbul Deniz Otobüsleri Kadıköy İskelesi’ne varabilirsiniz.

Minibüs (Dolmuş) ile İDO Kadıköy İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Şehrin farklı noktalarından kalkan sarı minibüsler (dolmuşlar) İDO Kadıköy Deniz Otobüsü İskelesine gitmeniz için kullanabileceğiniz ulaşım araçlarından biridir.

Marmaray ile İDO Kadıköy İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Son dönemde İstanbul’da en sık kullanılan toplu taşıma araçlarından biri olan Marmaray ile de Kadıköy Deniz Otobüsü İskelesi’ne ulaşabilirsiniz. Marmaray ile Ayrılıkçeşmesi durağına gelerek M4 Kadıköy - Tavşantepe Metro hattına aktarma yapmanız gerekiyor. Aktarma yaptıktan bir durak sonra da Kadıköy’e varabilirsiniz. İDO Kadıköy İskelesi, Kadıköy Metro istasyonunun 1 numaralı çıkışından sonra yaklaşık 2 dakika yürüme mesafesindedir.

Kadıköy’de Nerelerde Vakit Geçirebilirsiniz?

İstanbul’un en hareketli noktalarından birisi olan Kadıköy, vakit geçirmek konusunda oldukça keyif alacağınız bir yer. Onlarca farklı konsepte sahip kafeler ile renkli bir görüntü çizen Kadıköy, ilçenin güzellikleri ile de farklı opsiyonlar sunmayı başarıyor. Birçok tarihi mimari eseri de bünyesinde barındıran Kadıköy’de görmeniz gereken yerlerin başında II.Abdülhamit döneminden kalma ve İstanbul’un simgesi haline gelmiş yerlerden biri olan Haydarpaşa Garı bulunuyor. Ayrıca, İstanbul’da insanların en sık buluştuğu yerlerden birisi olan ve İstanbul’un eşsiz simgelerinden biri olan Boğa Heykeli de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Kültür sanat etkinlikleri konusunda da geniş alternatiflere sahip olan Kadıköy, içerisinde barındırdığı Sürreya Operası, Haldun Taner Sahnesi ve Barış Manço Evi Müzesi ile ziyaretçilerine güzel vakit geçirme imkanı sunuyor. Ayrıca, yine Kadıköy’de bulunan Ayia Efimia Rum Ortodoks Kilisesi de etkileyici mimarisi ile görülmeye değer noktalar arasındadır.

Eğer Kadıköy’de geçireceğiniz zamanı daha çok parklarda, yürüyüş yollarında ya da ünlü caddelerde geçirmek istiyorsanız, Moda sahilinde masmavi denizin keyfini çıkarıp hoş bir yürüyüş yapabilir, Özgürlük Parkı’nda ise şehrin içindeki yeşilliğin huzurunu hissedebilirsiniz. Bununla birlikte Türkiye’nin en ünlü caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi üzerinde de hoş bir gezinti yaparak çeşitli butik kafelerin ve mağazaların tadını çıkarabilirsiniz.

Kısacası, İstanbul’un hayat damarlarından birisi olarak ön plana çıkan Kadıköy, güzel ve keyifli bir gün için sizleri bekliyor.

İDO Kadıköy İskelesi İletişim Bilgileri

İDO Çağrı Merkezi: 444 44 36 - 0850 222 44 36