folder

Esenköy İskelesi

İDO Esenköy İskelesi'nden Yapılan Seferler

İDO Esenköy İskelesi’ne yapılan deniz otobüsü seferleri ile Esenköy - İstanbul arası ulaşım hızlı ve konforlu bir şekilde yapılmaktadır.

Dış Hat Seferi:

  • Esenköy – Çınarcık – Yenikapı – Bostancı

İDO Esenköy İskelesi'nden Nisan - Ekim ayları arasında tarifeye bağlı olarak yapılan deniz otobüsü seferleri, Esenköy ile İstanbul arasında güvenli ve rahat bir ulaşım imkanı sağlıyor. Siz de İDO farkı ile yolculuk yapmayı tercih edebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz.

İDO Esenköy İskelesi Tarihçesi

Yerleşim kökeni milattan önce 4.yüzyıla dayanan Esenköy, 1994 yılına kadar genellikle azınlık kesimlerin yerleştiği bir yer olmuştur. 1994 yılında Esenköy’ün belediye olmasıyla beraber ilçe gelişim göstermiş ve İstanbul’a yakın konumu sayesinde her yıl binlerce insanı ağırlamaya başlamıştır. İlçenin gelişmesiyle beraber de deniz ulaşımının daha rahat yapılması adına, bugün de kullanılan İDO Esenköy İskelesi yapılmıştır.

İDO Esenköy İskelesi Nerede?

Liman Mahallesi, Adnan Kahveci Caddesinde bulunan İDO Esenköy İskelesi, Zabıta Noktasının yanında yer aldığı için kolayca bulunabilmektedir. Buna ek olarak, ilçenin merkezi bir noktasında yer alan iskeleye yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İDO Esenköy İskelesi Haritası

İDO Esenköy İskelesi Yol Tarifi

İDO Esenköy Terminali, ilçe merkezine olan yakın konumu sayesinde yolcular tarafından rahatça ulaşabilir durumdadır. İlçenin pek çok noktasından yürüyerek ulaşabileceğiniz İDO Esenköy İskelesi, Esenköy’ün en güzel noktalarından birinde konumlanmıştır.

İlçe merkezine uzak bir yerde ikamet ediyorsanız ya da farklı bir bölgeden İDO Esenköy İskelesi’ne gelecekseniz, şehir içinde seferler yapan belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Esenköy’de Nerede Vakit Geçirebilirsiniz?

İstanbul’un yanı başında yer alan ve Yalova’nın en şirin ilçelerinden biri olarak kabul edilen Esenköy, mavinin ve yeşilin buluştuğu en güzel noktalardan biridir. Sessiz, sakin ve huzurlu yapısıyla doğanın tadını çıkarabileceğiniz Esenköy’de keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Temiz havası ile bilinen Esenköy, doğal hayatın tadını çıkarabileceğiniz en güzel bölgeler arasındadır. Geniş ormanları, şifalı suları, kaplıcaları, çam koruları ve mis kokulu kekik tarlaları ile Esenköy sizi kucaklıyor. Bununla birlikte, Esenköy Şelalesi’nde de temiz hava eşliğinde yürüyüş yaparak bölgenin tadını çıkarabilirsiniz.

Eğlenceli aktiviteler de bulabileceğiniz Esenköy’de, denizin ve rüzgarını tadını çıkararak yelken yapabilir, unutulmayacak güzel anılar yaratabilirsiniz. Kısacası, Esenköy’de şehir hayatından uzaklaşıp bol oksijenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

İDO Esenköy İskelesi İletişim Bilgileri

İDO Çağrı Merkezi: 444 44 36 - 0850 222 44 36