folder

İDO Çınarcık İskelesi

İDO Çınarcık İskelesi’nden Yapılan Seferler

İDO Çınarcık İskele'sine yapılan deniz otobüsü seferleri ile Çınarcık - İstanbul arası ulaşım çok daha kolay bir hale geliyor.

Dış Hatlar Seferi:

  • Esenköy – Çınarcık – Yenikapı – Bostancı

İDO Çınarcık İskele'sinden Nisan - Ekim döneminde tarifeye bağlı olarak gerçekleştirilen deniz otobüsü seferleri, Çınarcık ile İstanbul arasında hızlı ve konforlu bir ulaşım imkanı sağlıyor. Siz de İDO farkı ile rahat bir deniz yolculuğu yapmak için biletinizi hızlıca alabilirsiniz.

İDO Çınarcık İskelesi Tarihçesi

Marmara Denizi’nin en güzide iskelelerinden biri olan Çınarcık İskelesi, uzun yıllardır İstanbul ile Çınarcık arasındaki ulaşımı sağlamaktadır. 1990’lı yıllarda taş bir iskeleye sahip olan Çınarcık, rağbetin artması nedeniyle yenilenmiştir. Ardından yapılan ve günümüzde halen kullanılan İDO Çınarcık İskelesi, bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda şık bir mimari tasarım ile yapılmıştır. Eski iskeleye nazaran daha uzun bir iskele olan Çınarcık, bölgenin sembollerinden biri haline gelmiştir.

İDO Çınarcık İskelesi Nerede?

Harmanlar Mahallesi, Vali Akı Caddesi üzerinde yer alan İDO Çınarcık İskelesi, ilçenin orta noktasında yer almaktadır. Çınarcık içinde yürüme mesafesinde olan iskeleye kolayca ulaşılabilir.

İDO Çınarcık İskelesi Haritası

İDO Çınarcık İskelesi Yol Tarifi

Çınarcık ilçe merkezine oldukça yakın bir konumda yer alan İDO Çınarcık Terminali’ne rahatlıkla gidebilirsiniz. Aynı zamanda, ilçenin birçok noktasından da İDO Çınarcık İskelesi’ne yürüyerek ulaşmak mümkündür.

Bununla birlikte, şehir içinden kalkan belediye otobüsleri ile de İDO Çınarcık İskelesi’ne varabilirsiniz. İlçe merkezine yakın duraklarda inerek birkaç dakika yürüyüp iskeleye ulaşabilirsiniz.

Çınarcık’ta Nerede Vakit Geçirebilirsiniz?

İstanbul’a olan yakın konumu ile son yıllarda ziyaretçi sayısını fazlasıyla arttıran Çınarcık, doğanın tadını çıkarabileceğiniz farklı alternatifleri bir arada sunuyor. Doğal güzelliklerinin yanı sıra ilçenin gelişen yapısı, farklı eğlence imkanlarını da ziyaretçileri ile buluşturmaktadır.

Çınarcık’ın doğal güzelliklerinin başında ise Sudüşen Şelalesi ile Erikli Şelalesi yer alıyor. Marmara Bölgesi’nin görülmeye değer doğal güzelliklerinden olan şelaleler, Çınarcık’ı ziyaret edenlerin fazlasıyla ilgisini çekiyor. Şelalelerde harika fotoğraflar çekip doğa ile bütünleşebilirsiniz.

İstanbul’a yakın bir yerde kamp yapmak isteyenlerin tercihi olan Çınarcık’ta, Erikli ve Delmece yaylaları da sizi bekliyor. Çadırınızı ve sırt çantanızı alıp kolaylıkla gidebileceğiniz yaylalar, şehir hayatından uzaklaşıp rahat bir nefes almanızı sağlayacak. Ek olarak Delmece Yaylası, yürüyüş yolları ve şifalı doğası ile de günübirlik ziyaretçileri kendisine çekmektedir.

Aileniz ya da sevdikleriniz ile güzel vakit geçirip mangal yapmak isterseniz de bölgenin en popüler yerlerinden biri olan Hasanbaba piknik alanını tercih edebilirsiniz. Özel olarak hazırlanan mangal yerleri rahat bir ortam sunarken, yemyeşil ağaçlar ve deniz manzarası da iştahınızı açacaktır. Ayrıca ara ara görülen geyikler de yine piknik alanının sembolü haline gelmiştir.

Son olarak, Çınarcık sahili de mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Eşsiz kumlu plajı ve tertemiz denizi ile ön plana çıkan Çınarcık sahili, denize girmeyi sevenlerin kesinlikle değerlendirmesi gereken aktivitelerden. Buna ek olarak, Çınarcık İskelesinden gün batımını izleyebilir, nefes kesen manzaranın tadını çıkararak unutulmayacak fotoğraflar çekebilirsiniz.

İDO Çınarcık İskelesi İletişim Bilgileri

İDO Çağrı Merkezi: 444 44 36 - 0850 222 44 36