folder

Bostancı İskelesi

İDO Bostancı İskelesi’nden Yapılan Seferler

İDO Bostancı İskelesi’nden yapılan seferler, iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere ikiye ayrılıyor.

Dış Hatlar Seferi:

  • Bostancı – Yenikapı – Bandırma
  • Bostancı – Yenikapı – Marmara – Avşa
  • Bostancı – Yenikapı – Çınarcık – Esenköy

İDO Bostancı İskelesi’nden her gün yapılan seferler ile Marmara Denizi üzerinden rahatça seyahat edebilirsiniz. Siz de hem konforlu hem de hızlı bir yolculuk yapmak için hemen uygun fiyatlarla bilet alabilirsiniz.

İç Hat Seferleri:

Bostancı – Kadıköy – Yenikapı – Bakırköy

Bostancı – Beşiktaş

İDO tarafından yapılan iç hat seferlerinde bilet satışı yapılmamaktadır. Bunun yerine yolcular İstanbul kartları ile geçiş yaparak İstanbul’un iki yakasından keyifli bir şekilde yolculuk yapabilirler.

İDO Bostancı İskelesi Tarihçesi

Bostancı İskelesi, tarihinin İstanbul’un eski dönemlerine dayanması ile ön plana çıkıyor. Günümüzde iskelenin bulunduğu lokasyonda eskiden antik bir liman yer almaktaydı ve bu liman varlığını 1912-1913 yılında inşa edilen kâgir iskeleye kadar korumayı başarmıştır. İnşa edilen kâgir iskeleden sonra Bostancı İskelesi’nden Adalar hattı için vapur seferleri başlatılmıştır.

Ahşap bir kubbesi bulunan iskele, dönemin modasına uygun olarak kâgir yığının üzerine inşa edilmiştir. 1978 yılında ilk kez yenilenen İDO Bostancı İskelesi, 2006 yılında bir kez daha yenilerek bugünkü halini almıştır.

İDO Bostancı İskelesi Nerede?

Bostancı Mahallesi, Maltepe Sahil Yolu üzerinde yer alan İDO Bostancı İskelesi, Anadolu Yakasının en güzel noktalarından birinde konumlanıyor. Geniş ulaşım imkanları sayesinde de İDO Bostancı Terminali’ne rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İDO Bostancı İskelesi Haritası

İDO Bostancı İskelesi Yol Tarifi

İDO Bostancı İskelesi, ulaşım olarak en rahat lokasyonlardan birinde bulunuyor. İskelenin yerini tarif etmek için genellikle İstanbul’un en ünlü caddelerinden biri olarak kabul edilen Bağdat Caddesi kullanılıyor. Bağdat Caddesi’ne yürüme mesafesi ile 5 dakika uzaklıkta yer alan iskeleye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Metrobüs ile İDO Bostancı İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’un gün içerisinde en fazla kullanılan toplu taşıma araçlarından olan metrobüsle de İDO Bostancı İskelesi’ne gidebilirsiniz. Metrobüs ile Anadolu Yakası’nda bulunan Söğütlüçeşme son durağına gelip oradan otobüs ya da sarı dolmuşları kullanarak İDO Bostancı İskelesi’ne varabilirsiniz.

Metro ile İDO Bostancı İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Anadolu Yakası’nda bulunan M4 Tavşantepe - Kadıköy Metro Hattını kullanarak da İDO Bostancı İskelesine ulaşabilirsiniz. Metro ile Kadıköy durağına gelerek aktarma yapıp otobüs ya da sarı dolmuşlar ile İDO Bostancı İskelesi’ne rahat ve hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Marmaray ile İDO Bostancı İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Avrupa ile Anadolu Yakası’nı birbirine bağlayan ve her gün binlerce insan tarafından kullanılan Marmaray ile de İDO Bostancı Terminali’ne gitme şansınız var. Söğütlüçeşme durağına gelip oradan aktarma yaparak Bostancı’ya ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile İDO Bostancı İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Anadolu Yakası’nın birçok bölgesinden kalkan otobüsler ile Bağdat Caddesi’ne ya da Çetin Emeç Bulvarı’na rahatlıkla ulaşabilir ve birkaç dakikalık yürüme ile İDO Bostancı İskelesi’ne varabilirsiniz. Bununla birlikte, Avrupa Yakası’ndan kalkan bazı çift katlı otobüslerle de Bostancı’ya ulaşabilirsiniz.

Sarı Dolmuşlar ile İDO Bostancı İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Söğütlüçeşme metrobüs durağının yanından ve Kadıköy sahilinden kalkan sarı dolmuşlar, İDO Bostancı İskelesi’ne gitmek için kullanabileceğiniz alternatif araçlardan biridir.

Bostancı’da Nerelerde Vakit Geçirebilirsiniz?

Anadolu Yakası’nın en canlı bölgelerinden biri olan Bostancı’da vakit geçirmek için pek çok farklı imkana sahipsiniz. Bağdat Caddesi’ne 2-3 dakikalık uzaklıkta olan konumu sayesinde onlarca farklı kafeyi ve alışveriş yapabileceğiniz mekanı size sunuyor. Bununla birlikte, Bostancı’da yer alan Caddebostan Sahili de vakit geçirebileceğiniz en popüler ve keyifli yerler arasındadır. Deniz kenarında güzel yürüyüşler yapabileceğiniz sahilde, aynı zamanda ufak bir piknik yaparak da şehrin içinde yeşilin ve mavinin tadını çıkarabilirsiniz.

Bostancı’da eğlenceli etkinlikler yapma imkanınız da var. Semt ile özdeşleşmiş olan Bostancı Lunaparkı sizi çocukluğunuza döndürerek hoş vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, Bostancı’da yer alan İstanbul Oyuncak Müzesi’nde hem kültürel hem de keyifli bir gezinti yapabilirsiniz. Bununla birlikte, Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki konser, tiyatro gibi etkinlikleri takip ederek sanatla iç içe bir gün geçirebilirsiniz.

Son olarak, Bostancı’da yer alan birbirinden özgün kahvecileri deneyimleyebilir ya da Büyülübağ Şarap Evi’nde birbirinden güzel lezzetleri tadabilirsiniz.

İDO Bostancı İskelesi İletişim Bilgileri

İDO Çağrı Merkezi: 444 44 36 - 0850 222 44 36