folder

İDO Beşiktas İskelesi

İDO Beşiktaş İskelesi’nden Yapılan Seferler

İDO Beşiktaş İskelesi’nden hafta içi yapılan deniz otobüsü seferleri ile İDO, iki yakayı 30 dakikada birbirine bağlayan önemli bir deniz hattını oluşturmaktadır.

İDO Beşiktaş İskelesi’nde Bilet Nasıl Alınır?

İDO bünyesinde yapılan Bostancı - Beşiktaş Deniz Otobüsü seferleri için online bilet satışı yapılmamaktadır. İç hat deniz otobüsü seferlerinden yalnızca yaya yolcular faydalanmaktadır. Yolcular şehir içi ulaşımında kullanılan İstanbulkart ile turnikelerde ödeme yapabilmektedir.

İDO Beşiktaş İskelesi Tarihçesi

1998 Yılında hizmete başlayan İDO Beşiktaş İskelesi, 2005 yılındaki yenileme çalışmasına kadar prefabrik bir yapıda hizmet vermiştir. Daha sonra iskele ahşap bir yapıya dönüştürülmüştür. İDO Beşiktaş İskelesi üzerinden hafta içi her gün Bostancı - Beşiktaş seferi yapılmaktadır.

İDO Beşiktaş İskelesi Nerede?

İDO Beşiktaş İskelesi, Yıldız Mahallesi, İskele Yolu üzerinde bulunuyor. İskele, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Güney Kampüsü’nün hemen önünde yer alıyor. Ayrıca Şehir hatlarının Beşiktaş’taki Kadıköy İskelesine yaklaşık 4 dakikalık bir yürüme mesafesindedir.

İDO Beşiktaş İskelesi Haritası

İDO Beşiktaş İskelesi Yol Tarifi

İDO Beşiktaş İskelesi’ne ulaşmak için pek çok alternatif yol tarifi bulunuyor. İstanbul’un en merkezi noktalarından birinde yer alan İDO Beşiktaş İskelesi’ne ulaşmak için sahip olduğunuz alternatifleri aşağıda bulabilirsiniz.

Vapur ile İDO Beşiktaş İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Şehir içi seyahat için vapur en güzel tercihlerden biri olarak ön planda yer alıyor. Rahat ve konforlu bir ulaşım imkanı veren vapurlar, özellikle Anadolu yakasından gelenlerin ilk tercihidir.

● Kadıköy - Beşiktaş

● Üsküdar - Beşiktaş

● Adalar

● Küçüksu - Beşiktaş

Hatları için düzenlenen vapur seferleri ile rahatlıkla İDO Beşiktaş İskelesi’ne ulaşabilirsiniz.

Metrobüs ile İDO Beşiktaş İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’un en fazla kullanılan toplu taşıma araçlarından olan Metrobüs ile de İDO Beşiktaş İskelesi’ne ulaşabilirsiniz. Metrobüsün Avrupa Yakasında bulunan son durağı Zincirlikuyu’ya gelip oradan otobüs ya da mavi minibüsler ile İDO Beşiktaş İskelesi’ne geçebilirsiniz. Metrobüs seferleri 24 saat aralıksız olarak yapılmaktadır.

Metro ile İDO Beşiktaş İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Metro ile de İDO Beşiktaş İskelesi’ne ulaşma imkanına sahipsiniz. M2 Metro hattı ile Mecidiyeköy ya da Gayrettepe durağında inerek otobüs ve dolmuş yardımı ile Beşiktaş İskelesi’ne ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte, yakın bir zamanda Beşiktaş metro hattının hizmete girmesi beklenmektedir. Bu sayede, yakın gelecekte metro kullanarak kesintisiz bir şekilde İDO Beşiktaş İskelesi’ne varabilirsiniz.

Tramvay ile İDO Beşiktaş İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

İDO Beşiktaş İskelesi’ne gitmek için tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım aracı ise tramvaydır. T1 Bağcılar - Kabataş Tramvay Hattı ile Kabataş durağından ister yürüyerek ister otobüs ile ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte T1 Tramvay Hattı ile İstanbul’un nostaljik dokusunu da görebilme şansına sahipsiniz.

Dolmuş ile İDO Beşiktaş İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

İDO Beşiktaş İskelesi’ne ulaşmak için sarı dolmuşları da tercih edebilirsiniz. Bebek’ten kalkan sarı dolmuşlar, Beşiktaş’a hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

Minibüs ile İDO Beşiktaş İskelesine Nasıl Gidilir?

İDO Beşiktaş İskelesi’ne ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer toplu taşıma aracı Sarıyer’den kalkan minibüsler olabilir.

Beşiktaş’ta Nerelerde Vakit Geçirebilirsiniz?

İstanbul’un en sosyal noktalarından biri olarak kabul edilen, onlarca farklı konsepte sahip mekanlar ile eğlenceli opsiyonlar sunan Beşiktaş’ta keyifle vakit geçirebilirsiniz. Bununla birlikte tarihi yapısıyla da ön plana çıkan Beşiktaş, İstanbul’un hoş dokularını bir arada sunuyor. Avrupa Yakası’nın meşhur buluşma noktalarından biri olan Kartal Heykeli de, yine Beşiktaş’ta yer alıyor.

Kültür ve sanat etkinlikleri için de geniş bir imkan sunan Beşiktaş, içerisinde barındırdığı BKM, Deniz Müzesi gibi farklı opsiyonlar ile ziyaretçilerine hoşça vakit geçirme fırsatı sunuyor. Ayrıca, Türkiye’nin en ikonik saraylarından biri olan Dolmabahçe Sarayı, Beşiktaş ilçe sınırları içerisinde ziyaretçilerini bekliyor. Bununla birlikte, II. Abdülhamit döneminden kalma Yıldız Sarayı da görülmeye değer noktalar arasında bulunuyor.

Beşiktaş, aynı zamanda geniş park ve bahçeleriyle akıllarda yer edinen ilçelerden birisidir. Maçka Parkı, Yıldız Parkı gibi şehrin içerisinde yeşilliği sunan bu yerler sayesinde temiz hava alıp güzel yürüyüşler yaparak vakit geçirebilirsiniz. Ek olarak, Yıldız Parkı içerisinde yer alan Malta Köşkü gibi yerlerde de vakit geçirebilir, Osmanlı Dönemi’nin son dönem izlerini görebilirsiniz.

Beşiktaş ilçesinde yer alan onlarca farklı konsepte sahip kafede vakit geçirmek de eşsiz bir opsiyondur. Özellikle kahvaltıcılar sokağında yer alan birbirinden hoş mekanlarda sabahın keyfini çıkarabilir ardından 3.nesil kahvecilerde nefis bir kahve içebilirsiniz.

Kısacası, İstanbul’un en güzel lokasyonlarından birine sahip olan Beşiktaş’ta keyifli ve huzur dolu bir gün geçirebilirsiniz.

İDO Beşiktaş İskelesi İletişim Bilgileri

İDO Çağrı Merkezi: 444 44 36 - 0850 222 44 36