folder

İDO Bakırköy İskelesi

İDO Bakırköy İskelesi’nden Yapılan Seferler

İç Hat Seferleri:

  • Bostancı – Kadıköy – Yenikapı – Bakırköy

İDO Bakırköy İskelesi üzerinden yapılan deniz otobüsü seferleri ile Bostancı - Kadıköy - Yenikapı ve Bakırköy lokasyonları birbirine bağlanıyor. Şehir trafiğine takılmadan keyifli bir deniz yolculuğu sunan İDO ile bu seferlere katılmak için İstanbulkart kullanabilirsiniz.

İDO Bakırköy İskelesi Tarihçesi

Bakırköy İskelesi, İDO’nun kuruluşunun ardından 1987 yılının Aralık ayında hizmete girmiştir. Öncelikle Bostancı - Bakırköy Deniz Otobüsü Hattı ile hizmet verilen iskelede, 1993 yılından sonra Bakırköy - Kadıköy - Bostancı seferleri başladı. Günümüzde de bu hatlar canlılığını korumakta ve her gün İstanbulluları şehrin iki yakasına taşımaktadır.

2005 yılında, terminal ve iskelede yapım ve yenileme süreci başlatılmıştır. İstanbul’un geleneksel dokusu göz önüne alınarak uygun cephe tanzimleriyle yenilenmiştir. İskelenin inşası 2006 yılında tamamlanmıştır.

İDO Bakırköy İskelesi Nerede?

İDO Bakırköy İskelesi, Zeytinlik Mahallesi Kennedy Caddesi üzerinde yer alıyor. İskelenin yerini kolaylıkla tarif edebilmek için genellikle Ataköy Marina Park kullanılıyor. Toplu taşıma araçlarına yakın bir konumda yer alan İDO Bakırköy Terminaline kolaylıkla gidebilirsiniz.

İDO Bakırköy İskelesi Haritası

İDO Bakırköy İskelesi Yol Tarifi

İDO Bakırköy İskelesi’ne ulaşmak için birçok alternatife sahipsiniz. Merkezi bir konumda yer alan İDO Bakırköy İskelesi, toplu taşıma araçları içinde merkezi konumda yer alıyor. İDO Bakırköy İskelesi’ne gitmek için ise en fazla kullanılan araç; M1 Metro Hattı oluyor.

Metrobüs ile İDO Bakırköy İskelesi'ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’da en fazla kullanılan toplu taşıma aracı olan Metrobüs ile İDO Bakırköy İskelesi’ne ulaşabilirsiniz. İDO Bakırköy İskelesi’ne Metrobüs hattını kullanarak Zeytinburnu ya da İncirli durağında inip minibüs ya da otobüsler ile aktarma yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Metro ile İDO Bakırköy İskelesi'ne Nasıl Gidilir?

İDO Bakırköy İskelesi’ne ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz bir diğer toplu taşıma aracı ise metro hattıdır. M1 Metro Hattı güzergahını kullanarak trafiğe takılmadan hızlıca Ataköy veya İncirli durağına gelip oradan otobüs ya da minibüse aktarma yaparak İDO Bakırköy İskelesine ulaşmanız mümkündür.

Otobüs ile İDO Bakırköy İskelesi'ne Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşım için sıklıkla tercih edilen otobüsler ile de İDO Bakırköy İskelesi’ne gidebilirsiniz. Özellikle Metro ve Metrobüs hattıyla entegre olan İETT otobüsleri ile kolaylıkla Bakırköy İskelesine varabilirsiniz.

Marmaray ile İDO Bakırköy İskelesi'ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’un bir diğer sıklıkla kullanılan ulaşım ağı olan Marmaray ile de İDO Bakırköy İskelesine ulaşmanız mümkündür. İskeleye ulaşmak için hat üzerinde bulunan Zeytinburnu İstasyonunda inip akabinde minibüsleri kullanarak aktarma yapabilirsiniz.

Bakırköy’de Nerelerde Vakit Geçirebilirsiniz?

Avrupa Yakası’nın en önemli ilçelerinden olan Bakırköy’de vakit geçirmek için birçok farklı alternatife sahipsiniz. İstanbul’un simgelerinden biri haline gelen ve insanların buluşma noktası olarak ön plana çıkan Özgürlük Meydanı’nı dolaşabilir ve hoş fotoğraflar çekebilirsiniz. Bununla birlikte, trafiğe kapalı olan ve rahatlıkla yürüyüş yapabileceğiniz Cumhuriyet Meydanı da görebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Gününüzü müze gibi yerleri ziyaret ederek geçirmek istiyorsanız da, Bakırköy size çeşitli alternatifler sunuyor. Fildamı Sarnıcı, Atatürk Deniz Köşkü, Sinir Hastalıkları Müzesi ve İstanbul Havacılık Müzesi bu yerlerin başında geliyor. Onlarca farklı eseri rahatlıkla görebileceğiniz bu yerlerde kültür ve sanat ile iç içe bir gün geçirebilirsiniz.

Yeşillikler içinde şehirden biraz uzaklaşmak istiyorsanız da geniş imkanlara sahipsiniz. Florya Atatürk Ormanı veya Yeşilköy Sahil Parkı’nda güzel bir yürüyüş yaparak doğanın keyfini çıkarabilir ve sevdikleriniz ile güzel vakit geçirebilirsiniz.

Eğlence konusunda da imkanlar sunan Bakırköy’de lunaparkı ziyaret edebilirsiniz. 7’den 70’e herkesin kendisine göre bir şeyler bulabileceği Bakırköy Lunaparkı’nda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Siz de Bakırköy’ün merkezi lokasyonundan faydalanabilir ve tarihi havasını soluyabilirsiniz.

İDO Bakırköy İskelesi İletişim Bilgileri

İDO Çağrı Merkezi: 444 44 36 - 0850 222 4436