folder

Avşa İskelesi

İDO Avşa İskelesi’nden Yapılan Seferler

Marmara’nın en popüler tatil bölgelerinden biri olan Avşa’ya, İDO’nun deniz otobüsü seferleri ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Dış Hatlar Seferi:

  • Bostancı – Yenikapı – Marmara – Avşa

İDO Avşa İskelesi’ne yaz tarifesinde her gün, ilkbahar ve sonbahar tarifesinde Nisan - Ekim ayları arasında yapılan deniz otobüsü seferleri ile rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Siz de İDO’nun ayrıcalıkları ile tanışmak ve Avşa’nın güzelliklerini görmek için hemen bilet alabilirsiniz. luyor. Siz de İDO’nun ayrıcalıklı hizmetini deneyimlemek ve Marmara Adası’nda güzel zaman geçirmek için hemen bilet alabilirsiniz.

İDO Avşa İskelesi Tarihçesi

Avşa Adası, tarih boyunca farklı hakimiyetlerin altında yer almıştır. Ancak Avşa Adası, son dönemde artan turizm cazibesiyle tatil severlerin ilgisini çekmeye başlamıştır. İDO Avşa İskelesi de bu ihtiyaca cevap vermek üzere en modern şekilde tasarlanmıştır. Her yıl binlerce yolcuya ev sahipliği yapan iskele, Marmara Denizi’nin en sık kullanılan iskelelerinden biri olma özelliğini taşımaktadır.

İDO Avşa İskelesi Nerede?

Avşa Adası Cumhuriyet Caddesi, Türkeli Beldesi üzerinde yer alan İDO Avşa Terminali, adanın can damarlarından biri konumundadır. Adanın en merkezi konumunda yer alan iskeleye bölgede her yerden kolayca ulaşabilirsiniz.

İDO Avşa İskelesi Haritası

İDO Avşa İskelesi Yol Tarifi

Avşa Adası’nın en merkezi konumunda yer alan İDO Avşa Terminali’ne adanın her noktasından rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Birçok bölgeye yürüme mesafesinde olan iskeleye, ada içi kullanılan ulaşım araçları ile de varış sağlamanız mümkündür.

Avşa’da Nerede Vakit Geçirebilirsiniz?

Tatilcilerin göz bebeği konumunda olan Avşa Adası, geniş kültürel dokusu ile vakit geçirmek için birçok farklı seçeneği ziyaretçilerine sunuyor. Böylece her zevke uygun aktiviteyi yaparak vaktinizi en güzel şekilde geçirebilirsiniz.

Avşa Adası’nda yer alan doğal güzelliklerin başında sıra sıra dizili plajları ve koyları yer alıyor. Marmara Denizi’nin tadını doya doya çıkarabileceğiniz plajlar, yazın sıcak günlerine serin dönüşler yapmanızı sağlayacaktır.

Avşa’da mutlaka denize girmeniz gereken yerlerden biri olan Manastır Koyu, hem deniz keyfini hem de farklı aktiviteleri bir arada sunuyor. Göz alıcı güzellikteki koyun yanında yer alan Manastır At Çiftliği, sadece deniz ile yetinmeyenlerin uğraması gereken yerlerden biridir. Hem at binip hem de denizin tadını çıkaracağınız Manastır Koyu’nu tatil rotanıza ekleyebilirsiniz.

Tatil yaparken alışveriş yapmayı da ihmal etmek istemiyorsanız, Avşa Çarşısı tam aradığınız yer olabilir. Özellikle organik ürün severlerin uğraması gereken bir yer olan Avşa Çarşısında dilediğiniz meyve ve sebzeyi bulabilirsiniz.

Eğer farklı ve doğal tatlara ilginiz varsa da, Avşa Adası’nda bulunan Yiğitler Köyü’nü mutlaka ziyaret ederek, birbirinden lezzetli şarapların yapıldığı fabrikaları görebilirsiniz. İstediğiniz her şarabı bulabileceğiniz Yiğitler Köyü’nde, şarapçılığa yönelik bilgi alabilir ve şarabı yerinde tatmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Son olarak, Avşa Adası’nın artık sembollerinden biri haline gelmiş olan Avşa Adası Değirmenardı’nı görmenizi tavsiye ederiz. Adanın merkezinde yer alan Değirmenardı, adaya yönelik güzel detaylardan yalnızca bir tanesidir.

İDO Avşa İskelesi İletişim Bilgileri

İDO Çağrı Merkezi: 444 44 36 - 0850 222 44 36