folder

İDO Armutlu Tatil Köyü İskelesi

İDO Armutlu Tatil Köyü İskelesi’nden Yapılan Seferler

İDO Armutlu Tatil Köyü İskelesi’nden her gün yapılan Dış Hatlar seferleri Marmara Denizi’ni birbirine bağlıyor. Siz de İDO Deniz Otobüsü seferleri ile Armutlu Tatil Köyü’ne hızlıca varabilir, tatilinize en rahat şekilde başlayabilirsiniz.

Dış Hatlar Seferleri:

  • Kadıköy – Yenikapı – Armutlu Tatil Köyü – Armutlu – Kumla – Bursa

İDO Armutlu Tatil Köyü İskelesi’nde tarifeye bağlı olarak gerçekleştirilen deniz otobüsü seferleri, hızlı ve güvenilir deniz yolculuğu deneyimi sunuyor. Siz de hemen bilet alıp İDO konforu ile tanışabilirsiniz.

İDO Armutlu Tatil Köyü İskelesi Tarihçesi

Armutlu bölgesi, tarihin her döneminde önemli bir noktaya sahip olmuştur. Eski kaynaklardan geriye çok fazla bilgi kalmamış olsa da, Armutlu Tatil Köyü yakınındaki deniz feneri, bölgede bir iskele olma ihtimalini güçlendiriyor. Günümüzde ise Armutlu Tatil Köyü, özellikle İstanbul’a yakın olma özelliğiyle ilgi görmeye başlamıştır.

İDO Armutlu Tatil Köyü İskelesi Nerede?

Karşıyaka Mahallesi, Zafer Caddesi üzerinde yer alan İDO Armutlu Tatil Köyü, İhlas Armutlu Tatil Köyüne yakın konumu sayesinde yolcular tarafından kolayca bulunabilecek bir noktada yer alıyor.

İDO Armutlu Tatil Köyü İskelesi Haritası

İDO Armutlu Tatil Köyü İskelesi Yol Tarifi

Armutlu Tatil Köyü İskelesi, tatil köyünün merkezinde bulunmaktadır. Ana kafeteryanın hemen önünde konumlandırılmış olan İDO Armutlu Tatil Köyü İskelesi, bu açıdan oldukça merkezi bir konumdadır.

Minibüs ile İDO Armutlu Tatil Köyü İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Armutlu Tatil Köyü’nün içinden kalkan minibüsler iskeleye ulaşım konusunda tercih edebileceğiniz en hızlı ve kolay seçenektir. Bununla birlikte Armutlu Tatil Köyü dışından geliyorsanız da, yine Yalova merkezli sefer yapan minibüsleri kullanarak İDO Armutlu Tatil Köyü İskelesi’ne rahatça ulaşabilirsiniz.

Armutlu Tatil Köyü’nde Nerede Vakit Geçirebilirsiniz?

Armutlu Tatil Köyü, geniş tarihi ve kültürel dokusu ile ziyaretçilerine vakit geçirebilecekleri birçok farklı alan sunuyor. Doğa yürüyüşlerinden, masmavi denizin tadını çıkarabileceğiniz plajlarına ve rengarenk köylerine kadar sunduğu çeşitli alternatifleri ile herkes için mükemmel bir tatil lokasyonu olma özelliğini taşımaktadır.

Armutlu Tatil Köyü’nde yapabileceğiniz aktivitelerin başında elbette masmavi denizi ve ayrılmak istemeyeceğiniz plajlarında yüzmek geliyor. Marmara Denizi’nin en güzel noktalarından olan Armutlu plajlarında yüzmeden dönmemenizi öneririz. Ayrıca plajların kattığı o neşeli ortam ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Bununla birlikte ilçenin içerisinde yer alan birbirinden farklı köyleri ziyaret ederek doğal hayatın tadını çıkarabilirsiniz. Bilhassa kentin en popüler yerlerinden olan Gürcü Köyleri ve Yalı Köyü, renkli manzaraları ile insanların ilgisini çekmeyi başarıyor. Tatil yaparken yeni kültürler tanımak ve köy yaşamının güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız mutlaka rotanıza Gürcü köylerini ve Yalı Köyü’nü ekleyerek iyi bir tatil rotası oluşturabilirsiniz. Ek olarak, köylerde yapılan hepsi birbirinden lezzetli onlarca farklı organik ürünlerin de tadına varabilirsiniz.

Antik Yunan Tarihinden de izler taşıyan Armutlu Tatil Köyü, tarih severlerin de hoş vakit geçirebileceği alanlar yaratmaktadır. İsmini denizlerin tanrısı olarak bilinen Poseidon’dan alan Bozburun Feneri, mutlaka görülmeye değer yerlerden biridir.

Son olarak, Armutlu Tatil Köyü’nün etrafında yer alan kaplıcalarda yılın her mevsimi şifa bulabilir ve hoş vakit geçirebilirsiniz. Özellikle Armutlu Kaplıcası, bölgenin en dikkat çeken yerlerinden olma özelliğini taşımaktadır.

İDO Armutlu Tatil Köyü İskelesi İletişim Bilgileri

İDO Çağrı Merkezi: 444 44 36 - 0850 222 44 36