folder

İDO Armutlu İskelesi

İDO Armutlu İskelesi’nden Yapılan Seferler

Marmara’da en fazla tercih edilen tatil yörelerinden biri olan Armutlu’ya, İstanbul’dan yapılan deniz otobüsü seferleri ile hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Dış Hatlar Seferi:

  • Kadıköy – Yenikapı – Armutlu Tatil Köyü – Armutlu – Kumla – Bursa

Marmara Denizi’nin en popüler tatil noktalarından biri olan Armutlu’ya, İDO Armutlu İskelesi’ne her gün yapılan tarifelere bağlı seferler ile kolayca ulaşabilirsiniz. Siz de İDO’nun ayrıcalıkları ile tanışmak ve Armutlu’nun doğal güzelliklerini görmek için hemen bilet alabilirsiniz.

İDO Armutlu İskelesi Tarihçesi

Armutlu İskelesine yönelik ilk bilgiler, Evliya Çelebi’nin “Seyahatname”sine dayanıyor. Seyahatname’ye göre, Armutlu’ya denizden ulaşım için Bozburun İskelesi kullanılırmış fakat Bozburun İskelesi o dönemde harap edilmiştir. İlerleyen dönemlerde de yine bu iskeleden bahsedilmemesi, iskelenin yok olduğunun göstergelerinden biri olarak yorumlanmaktadır.

Armutlu’nun giderek gelişmesi ve turistlerin ilgisini çekmesiyle beraber, deniz ulaşımı tekrar önemli bir hale gelmiştir. Günümüzde ise İDO Armutlu İskelesi, bölgenin ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan en önemli noktalardan biridir.

İDO Armutlu İskelesi Nerede?

Bayır Mahallesi, İskele Meydanında yer alan İDO Armutlu İskelesi, ilçenin tam merkezinde konumlanıyor. İDO Armutlu Terminali’nin merkezi konumu sayesinde ilçe içinde istediğiniz her noktaya oldukça kısa sürede varabilirsiniz.

İDO Armutlu İskelesi Haritası

İDO Armutlu İskelesi Yol Tarifi

İDO Armutlu İskelesi’nin merkeze yakın konumu, yolcuların ulaşımını kolaylaştıran özelliklerinden biridir. Kısa süreli yolculuklarla İDO Armutlu İskelesi’ne rahatlıkla erişebilirsiniz.

Minibüs ile İDO Armutlu İskelesine Nasıl Gidilir?

Armutlu içerisinden, İDO Armutlu İskelesi’ne gitmek için S.S.4 No.lu Minibüs hattını kullanmanız gerekmektedir. Atatürk Caddesi, Dr. Turan Temuçin Sokak üzerinde yer alan durakta inerek yaklaşık 5 dakikalık bir yürüme ile İDO Armutlu İskelesi’ne ulaşabilirsiniz.

Armutlu’da Nerede Vakit Geçirebilirsiniz?

Göz alıcı maviliği ve eşsiz doğası ile insanları büyülemeyi başaran Armutlu, güzel ve unutulmayacak anlar yaşayabilmeniz için de birçok farklı seçeneği ziyaretçilerine sunuyor. Özellikle doğa ile baş başa vakit geçirmek, şehrin ve iş hayatının stresinden uzaklaşmak isteyenlerin vazgeçemeyeceği bir yer olan Armutlu’da güzel anılar biriktirebilirsiniz.

Armutlu’da yer alan doğal güzelliklerin başında Yalova Kent Ormanı geliyor. Armutlu’ya oldukça yakın bir konumda yer alan orman, görülmeye değer yerler arasındadır. Ayrıca ormanın içinde yer alan çift şelale de turistlerin ilgisini çeken huzur verici detaylardan biridir.

Armutlu’da doğanın tadını çıkarabileceğiniz bir diğer adres ise Armutlu Kaymakamlığı Hatıra Ormanı’dır. Geniş bir alana yayılan orman, yeşilin en güzel tonlarını ziyaretçilerine sunuyor. Bununla birlikte, huzurlu bir dinlenme imkanı sağlayan Armutlu Kaymakamlığı Hatıra Ormanı’nda şehrin stresinden sıyrılarak güzel vakit geçirebilirsiniz.

Armutlu’da yer alan kaplıcalar, sağlık turizmi açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Öyle ki, Atatürk’ün de Armutlu’ya gelip kaplıcalarda konakladığı bilinmektedir.

Siz de şehrin hayatından uzaklaşarak doğada bol bol vakit geçirip temiz hava alacağınız, kaplıcalarında şifa bulacağınız bir tatil istiyorsanız, Armutlu’yu mutlaka değerlendirmelisiniz.

İDO Armutlu İskelesi İletişim Bilgileri

İDO Çağrı Merkezi: 444 44 36 - 0850 222 44 36