Turkish (Turkiye)English

IDO
Anasayfa YOLCULUK ÖNCESİ Seyahat Sağlık Sigortası

Unisağlık-Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası, Unico Sigorta (United Insurance Company) A.Ş tarafından hazırlanmıştır.

Unico Sigorta A.Ş.  Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği üyesi olup  T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’ndan almış olduğu sigorta şirket faaliyet ruhsatı aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde sigorta ürünleri satma yetkisine sahip bulunmaktadır.

UNİCO SİGORTA A.Ş.

Nida Kule Göztepe İş Merkezi Merdivenköy Mah. Bora Sokak No:1 Kat: 22 & 24 Kadıköy / İstanbul

Tel: 0850 222 28 00

Faks: 0216 326 94 52

Web: https://www.unicosigorta.com.tr/

E-posta: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Bu sayfada İDO müşterileri için özel olarak hazırlanan Unisağlık-Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası’na yönelik tanıtım amaçlı özet bilgiler yer almaktadır. Kapsam, teminatlar ve limitleri, teminat dışı hâller vb. detaylı bilgiler için poliçe Özel Şartları ve Seyahat Sağlık Sigortası ve Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’nı okuyunuz.

Bu web sayfasında kullanılan bir takım kelime, ünvan, ibare, logo, grafik veya dizayn Unico Sigorta’nın kayıtlı veya kayıtsız ticari markalarıdır ve tüm hakları Unico Sigorta’dadır.

Bu web sayfasında yer alan seyahat sigortası ile ilgili tüm bilgilerin telif hakkı Unico  Sigorta’ya aittir.

İDO İstanbul Deniz Otobüsü San. ve Tic. A.Ş. misafirleri için özel olarak hazırlanan Unisağlık-Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortasına ilişkin özet bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Bu poliçeye,ancak seyahatinizi İDO Dış Hat Hızlı Feribot ve Dış Hat Deniz Otobüsü seferleri ile gerçekleştirmek üzere www.ido.com.tr adresinden bilet satın almanız ve beraberinde seyahat sigortası satın almayı kabul etmeniz durumunda sahip olabilirsiniz.

Geniş kapsamlı teminat yapısına sahip olan Unisağlık-Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,  Türkiye sınırları içerisinde yapacağınız seyahatlerinizde karşılaşacabileceğiniz risklere karşı sizleri güvence altına almak amacıyla oluşturulmuş olup  İDO İstanbul Deniz Otobüsleri aracılığı ile siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Seyahatin, İDO Dış Hat Hızlı Feribot veya Dış Hat Deniz Otobüsü seferleri ile gerçekleştirilmesinin ön koşul olduğu bu poliçede sigorta süresi maksimum 15 gündür.

Teminat ve limitler aşağıdaki gibidir:

Teminatlar (Kişi Başı) Teminat Limiti (Kişi Başı)
Kaza Sonucu Ölüm 15.000 TL
Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık 15.000 TL
Kaza/Hastalık Sonucu Tedavi 5.000 TL
Acil Tıbbi Nakil 10.000 TL
Cenaze Nakli 5.000 TL
Aile Yakını Transferi 2.000 TL
Seyahatin Yarıda Kesilmesi 250 TL
Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık Acil Tıbbi Nakil Teminatı Kapsamında Geçerlidir.
Ambulans Hizmeti
Tedavi Sonrası İkametgaha Dönüş
Acil Mesajların İletilmesiÖdül

Online İşlemler