Turkish (Turkiye)English

IDO

İndirimli bilet satın alan yolcularımızın, indirimli geçiş haklarını gösteren resmi belgeyi görevlilere ibraz etmesi gerekmektedir. Belgenin ibraz edilmemesi durumunda, satın alınan indirimli bilet tipi ile yetişkin bilet tipi arasındaki  ücret farkı biniş terminalindeki gişelerde tahsil edilecektir.

  • İndirimli biletler PROMO ( Kampanyalı Promosyon biletleri ) ve First Class  dışındaki ECO ve BİZ ( Business ) biletlerde geçerlidir.
  • Araçlı yolculuklarda, tüm yolculara araç içi yolcu indirimi uygulanır.


HIZLI FERİBOT ve DENİZ OTOBÜSLERİ DIŞ HATLARDA

Aşağıdaki indirim oranları sadece yaya yolcuları kapsamaktadır. Araç içi yolcular için standart indirim oranı geçerlidir.


DENİZ OTOBÜSLERİ İÇ HATLAR ve ARABA VAPURLARINDA

İç hat deniz otobüsü ve araba vapuru seferlerinden indirimli yararlanmak için İndirimli İstanbulkart' a sahip olmak gereklidir.

ÇOCUKLAR ( 0 – 66 ay )
Kendine ait koltukları olmamak koşulu ile ücretiz seyahat edebilirler.


ÖĞRENCİLER
İndirimli İstanbulkart sahibi öğrenciler, temassız turnikeden geçerken  İndirimli Öğrenci Tarifesi ile  geçiş yapmaktadırlar.


ÖĞRETMENLER
İndirimli İstanbulkart sahibi öğretmenler, temassız turnikeden geçerken ilgili İndirimli Tarife ile geçiş yapmaktadırlar.


BASIN KARTI SAHİPLERİ
İndirimli İstanbulkart sahibi sarı basın kartı sahipleri, temassız turnikeden geçerken ilgili İndirimli Tarife ile geçiş yapmaktadırlar.


ENGELLİLER

% 40 ve üzerinde oranda özürü bulunan ve Nüfus Cüzdanına özürlülük durumu yazılmış olan kişiler.
İndirimli İstanbulkart sahibi engelli vatandaşlarımız, temassız turnikeden geçerken ilgili İndirimli Tarife ile geçiş yapmaktadırlar.

Sirkeci - Harem hattımızda tüm engelli yaya yolcularımız ücretsiz geçiş hakkına sahiptir. Eskihisar Topçular hattımızda engelli yaya yolcularımız indirimli geçiş hakkında sahiptir.


YAŞLILAR ( 60 yaş ve üstü )
İndirimli İstanbulkart sahibi 60 yaş ve üzerindeki  vatandaşlarımız, temassız turnikeden geçerken ilgili İndirimli Tarife ile geçiş yapmaktadırlar.


EMNİYET HİZMETLERİ SINIFI

Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda çalışan Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli öncelikle İETT'den alacakları indirimli İstanbulkartlarını kullanarak yalnız akbilli hatlarda ilgili İndirimli Tarife ile geçiş yapabilirler.


GAZİLER ile  ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ
İç Hat deniz otobüsleri seferlerinde ücretsiz seyahat edebilirler.


Ödül

Online İşlemler