Turkish (Turkiye)English

IDO
Anasayfa YOLCULUK ÖNCESİ Kurallar Gizlilik Politikası

1. İDO A.Ş. internet sitesindeki tüm dokümanlar İDO AŞ'nin mülkiyetindedir. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, bu sitedeki hiç bir bilgi değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ve dağıtılamaz.

İnternet sitesinin sayfalarının yazıcı çıktıları  kişisel kullanımınız için alınabilir.


2. İDO internet sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde önlemler alınmış olmakla birlikte, son güvenliğin sağlanması için kullanıcı, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmek ve gerekli kişisel bilgisayarındanki korumayı sağlamakla yükümlüdür. Bu çerçevede kullanıcı, İDO internet sitesine girmesi nedeniyle , kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan yada dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul eder.


3. İDO internet sitesinde yer alan her türlü bilgi sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde web sitesinde yer alan 'bilgi'lerin hatalı olduğu yada bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Kullanıcı, bilgileri referans alarak bir işlem yapmak niyetinde olduğunda, nihai ve güvenilir bilgiyi  İDO A.Ş. Genel Müdürlüğünden  temin etmekle yükümlü olduğunu ve internet sitesinde yayınlanan bilgilerin güncel olmaması nedeniyle İDO AŞ'nin  herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul eder.


4. İDO, kendi takdirinde olmak üzere sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme yada sona erdirme ve İDO internet sitesinde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar. İDO inernet sitesinin hatasız olması için hertürlü önlem alınmış olmakla birlikte, sitede mevcut yada oluşabilecek hatalardan dolayı İDO A.Ş. sorumlu tutulamaz.


5. Resmi makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu yada resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullacının İDO sistemlerinin çalışmasına engel olacak yada işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, İDO , kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yasal mercilere bildirime hakkına sahiptir.


6. İnternet ortamının (WWW)  yapısı gereği bilgiler internet üzerinde yeterli güvenlik önlemleri olmaksızın dolaşabilir ve yetkili olmayan kişiler tarafından alınıp kullanılabilir. Bu kullanım ve kullanımdan doğacak zarardan  İDO A.Ş. sorumluluğunda değildir.


7.
Bazı durumlarda, şahsınıza özel olmayan bazı bilgiler İDO internet sitesi yoluyla toplanabilir. Bu tip bilgilere örnek olarak: kullanılan browserın türü, işletim sistemi, İDO internet sitesine hangi kanaldan ulaşıldığı gibi bilgiler verilebilir. Bu bilgileri İDO AŞ ziyaretçilerine daha iyi bir hizmet sunmak için kullanmaktadır.


8.
İDO, internet sitesinin, kullanım şartlarının herhangi bir maddesini, bildirimde bulunmaksızın değiştirme, yenileme veya iptal hakkına sahiptir. Değiştirilen, yenilenen yada yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir.


9. Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde sözkonusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.


10. Gizliliğiniz bizim için son derece önemlidir.  İDO A.Ş.  şirket müşterilerine ait kişisel verileri korumak için çok titiz bir şekilde davranmaktadır. Web sayfamızı ziyaret ederek ve/veya online işlemler yaparak aşağıdaki şartları kabul etmiş oluyorsunuz:

İDO A.Ş.  paylaştığınız; adınız, soyadınız, adresiniz, telefon numaralarınız, e-posta adresleriniz, kimlik bilgileriniz, bilet ve seyahatleriniz gibi kişisel bilgilerinizi toplayabilir.  Toplanan bu bilgiler sizlere daha iyi hizmet, ürün ve seçim olanakları sunabilmek; web sitemizi düzenlemek; İDO hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenlemek; veri tabanı oluşturularak seferler, hizmetler, ürünler, kampanyalar ve promosyonlar için rapor analiz doğrulama ve istatistiki bilgiler oluşturmak, işlemek ve gizlilik koşullarına uymak kaydı ile bunları uzmanlar ile paylaşmak; İDO yahut işbirliği yaptığı şirketler (TEB Türk Ekonomi Bankası A,Ş., IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. ) ve ortaklar  tarafından sunulan promosyon, kampanya, tanıtım, pazarlama ve diğer fırsatlardan haberdar olmanızı sağlamak, bu doğrultuda İDO ya da işbirliği yaptığı şirketler (TEB Türk Ekonomi Bankası A,Ş., IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. ) tarafından e-posta, sms ve telefon ile sizlerle irtibat kurmak amacı ile kullanılabilir. İDO kişisel bilgilerinizi yukarıda belirtilen amaçlar için belirtilen usuller ile gizliliğin sağlanması koşullarının da temin edilmesi kaydıyla  hizmet aldığı veya işbirliği yaptığı diğer şirketler ve/veya yasal zorunluluk halinde adli ve idari makamlar ile paylaşabilir.


Ödül

Online İşlemler